Půjčení auta v zahraničí vs. České republice

První polovina prázdnin je za námi a dovolené jsou v plném proudu. Někdo už si relax a odpočinek užil a někoho dovolená teprve čeká. Možná jste se rozhodli zažít dobrodružnou dovolenou a vyjet do zahraničí s půjčeným autem. Mnoho lidí volí na dovolenou cestu autem, jelikož taková jízda zajišťuje komfort a především svobodu. Pokud nechcete strávit každý den na stejné pláži a rádi byste objevili skutečnou cizinu, je roadtrip to pravé pro vás.

Jednou z možností, kde auto vypůjčit je v autopůjčovně. Možná vás napadlo, jestli je výhodnější půjčit auto už v Česku nebo zvolit dopravu do ciziny jiným způsobem a auto vypůjčit až tam. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody půjčení auta v zahraničí nebo u nás, případně co jednotlivé způsoby obnáší.

Půjčovna aut v Česku

V oblasti půjčování aut má mnoho lidí hodně špatných zkušeností. Spousta půjčoven nepatří zrovna mezi poctivé obchodníky a bohužel spousta z nich se na vás možná bude snažit vydělat. V každém případě je dobré dát na doporučení známých a přátel, případně se kouknou na internetové recenze. 

Půjčovna aut v zahraničí

Každá země má jiné podmínky půjčování aut. Velmi často se však můžete setkat s minimální věkovou hranicí a omezením. Řidičům mladšího věku může být účtována vyšší cena půjčení nebo budou omezení ve výběru. Stejně tak se velmi často v autopůjčovnách setkáte s požadavkem placení pouze kreditní kartou. Autopůjčovny se tak kryjí v případě, že byste auto poškodili. Na kartě vám tedy částku zablokují, a v den, kdy auto v pořádku vrátíte, vám ji opět odblokují. Existují ale i půjčovny, které nabízí i půjčení auta bez kreditní karty. Půjčení aut se nejčastěji využívá v USA, v Chorvatsku, na Islandu a na Mallorce.

Auta na půjčení

Na výběr máte nespočet druhů vozidel, mezi kterými můžete vybírat podle vašich preferenci. Není potíž půjčení obytného auta, stejně jako není problém vypůjčit si osobní auto. Většinou se ceny za vypůjčení udávají za den s tím, že můžete využít půjčení auta na týden i měsíc. Vždy si každopádně ověřte, jestli je uvedená cena konečná. Spousta půjčoven naschvál uvádí nižší částku a až posléze vám naúčtuje všechny příplatky a příslušenství.

Pojištění půjčeného auta v zahraničí

Blokace částky na kreditní kartě není potřeba, pokud si zaplatíte pojištění. Autopůjčovny jsou proti škodám kryty havarijním pojištěním a povinným ručením. Ty se však nevztahují na škodu způsobenou vámi. Většina autopůjčoven nabízí pojištění, kterým případné škody uhradí. V dnešní době už mnoho pojišťoven poskytuje cestovní pojištění, které vám pomůže i v případě náhrad škody půjčeného vozidla.

Mohlo by vás zajímat