Jak připravit auto na zimu aneb Nezbytné úkony, které byste měli udělat

Zima je v plném proudu, a pokud jste to ještě neudělali, máte nejvyšší čas připravit svůj vůz tak, aby obstál i při provozu za chladného počasí. Od kontroly baterie přes doplnění nemrznoucí kapaliny až po další důležité úkony, díky kterým zajistíte, že se vás vůz během následujících měsíců nezradí.

Kontrola autobaterie

V první řadě zkontrolujte autobaterii. Chladné počasí může způsobit rychlejší ztrátu nabití baterie, a proto se ujistěte, že je vaše stávající v dobré kondici. Pokud je starší než 3 roky, není od věci investovat do nové. Vyhnete se tím nepříjemnému zjištění, že v době třeskutých mrazů auto bez kabelů nenastartujete.

Kontrola provozních kapalin

Servis Škoda Praha radí zákazníkům, aby zkontrolovali také hladinu chladicí kapaliny. Pomáhá chránit motor, proto se ujistěte, že jí máte dostatek. Neméně důležitý je i stav brzdové kapaliny, která se v zimě rychleji znehodnocuje. Mimo jiné podrobte kontrole i hladinu oleje.

Kontrola pneumatik

Ujistěte se, že jsou vaše pneumatiky správně nahuštěné. Chladné počasí může způsobit úbytek vzduchu, a proto je důležité během zimy pravidelně kontrolovat tlak. Pokud je na pneumatikách vidět zub času, neváhejte s pořízením nových. Jízda na výrazně opotřebovaných gumách je krajně riziková.

Kontrola stěračů a směsi v ostřikovačích

Nakonec zkontrolujte stěrače a doplňte kapalinu do ostřikovačů. Led a sníh mohou stěračům způsobit trable, a proto se před začátkem zimní sezóny ujistěte, že jsou v dobrém stavu. Kromě toho doplňte směs do ostřikovačů – použijte zimní, která zvládne teploty pod bodem mrazu.

Provedením výše uvedených kroků zajistíte, že se vaše auto v zimě „nezasekne“ na banalitě. Nezapomeňte, že prevence je vždy lepší než nákladná oprava. Navíc na to nemusíte být sami – řada autoservisů pořádá zimní servisní akce, v rámci kterých lze nechat vozidlo prověřit za pár set korun.

Mohlo by vás zajímat